Dobrovolní hasiči Kostelec nad Orlicí

Záchrana životů a ochrana majetku

  • Prohlédnout video

Kde bylo potřeba pomoci?

Zásahy jednotky

Jeřáb

65/2024 – Vyproštění osobního vozidla

18.07.2024
V nočních hodinách jednotka vyjela společně s HS RK a CHS HK k vyproštění vozidla z řeky Orlice. Na místě…
Dopravní nehoda

64/2024 – Dopravní nehoda dvou osobních vozidel

17.07.2024
Jednotka byla povolána k dopravní nehodě dvou osobních vozidel na obchvatu obce Doudleby nad Orlicí na silnici č. I/11. Po…
Dopravní nehoda

63/2024 – Dopravní nehoda osobních vozidel

16.07.2024
V dopoledních hodinách jednotka vyjela k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Po příjezdu na místo události jsme provedli celkové orientační…

S čím si umíme poradit?

Vždy jsme připraveni pomoci vám v potížích

Dopravní nehody

Předurčenost pro zásahy u dopravních nehod klade vysoké nároky na vybavení i na náš výcvik. Často spolupracujeme s posádkami ZZS, LZS, PČR a dalšími jednotkami PO.

Požáry

Zásahy u požárů dnes tvoří „pouze“ cca jednu pětinu ze všech událostí při naší práci. Návod k ohlášení pálení najdete v sekci: Co dělat když.

Záchrana osob a zvířat

Nemohoucí osoba v zabouchnutém bytě, transport po úraze v nepřístupném terénu, resuscitace před příjezdem ZZS nebo uvězněná kočička na stromě. Na vše jsme připraveni.

Technická pomoc

Řešíme spadlé stromy, zatopené sklepy nebo úniky pohonných hmot z odstavených vozidel. Toto a mnoho dalšího se skrývá pod výjezdy typu technická pomoc.

Zásahová jednotka

Jednotka sboru dobrovolných hasičů

Jednotka sboru dobrovolných hasičů (JSDH) je zřízena Městem Kostelec nad Orlicí. V případě vyhlášení poplachu zasahuje u mimořádných událostí v rámci své územní působnosti společně s Hasičským záchranným sborem České republiky, případně s dalšími jednotkami požární ochrany.

Hasičů

Směny

Občanské sdružení

Sbor dobrovolných hasičů

Sbor dobrovolných hasičů je samostatná organizační složka občanského Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Jedná se o zájmovou organizaci působící na úseku požární ochrany a výchovy dětí, která se nepodílí na zásahových a likvidačních pracích při řešení mimořádných událostí.

Členů

Dětí

Sbor dobrovolných hasičů

Aktuality SDH

Zemřel Jaroslav Izák

Zemřel Jaroslav Izák

S hlubokým zármutkem oznamujeme všem členkám, členům a přátelům hasičského sboru, že z našeho středu odešel jeho dlouholetý člen a bratr...