2. ročník Memoriálu kpt. Pavla Šaška
25. května 2024 od 9:00

O čem je

Memoriál kpt. Pavla Šaška

Soutěž pro jednotky sborů dobrovolných hasičů ve vyprošťování u dopravních nehod.

Soutěž probíhá podle pravidel ve vyprošťování u dopravních nehod Pokynem č. 27/2018
GŘ HZS ČR ze dne 11. června 2018 s doplněním viz. propozice.

Soutěž JSDH

Soutěž ve vyprošťování u dopravních nehod JSDH obcí

Ukázka IZS

Ukázka práce složek Integrovaného záchranného systému.

Dětský koutek

Atraktivní zábava pro ty nejmenší návštěvníky memoriálu.

Občerstvení

Dostatek dobrého jídla a pití pro všechny diváky i soutěžící.

kpt. Pavel Šašek

* 16.5.1950    † 24.6.2022

Kpt. Pavel ŠAŠEK se narodil dne 16. května 1950 v Opočně a byl členem kosteleckého požárního sboru od roku 1966. Řádnému členství v místním sboru předcházelo členství v žákovském požárnickém kroužku, včetně soutěžní činnosti a vybojování 2. místa v celostátní soutěži požárních družstev mládeže v Praze v roce 1964.

Vyučil se automechanikem v ČSAO (Československé automobilové opravny) a po vykonání základní vojenské služby v Kostelci nad Orlicí, kterou částečně absolvoval jako řidič požárního cisternového vozidla ŠKODA RTHP, nastoupil v březnu 1971 do řad příslušníků OVPÚ (Okresního veřejného požárního útvaru) v Rychnově nad Kněžnou na pozici řidič – strojník. Při zaměstnání absolvoval řadu kurzů a školení, včetně vystudování Střední školy PO (požární ochrany) ve Frýdku – Místku, kde v roce 1986 složil maturitní zkoušku. Následně postupoval i ve funkci a hodnosti na OVPÚ. Zastával funkci garážmistra a nejdelší část služebního poměru strávil na pozici velitele směny. Z tohoto místa odešel v hodnosti kapitána do výsluhy.

Na základě svých znalostí a zkušeností byl jedním z tvůrců prvního vozidla předurčeného k zásahům u dopravních nehod v okrese Rychnov nad Kněžnou. Toto vozidlo bylo postaveno na podvozku TATRA 613.

Velice aktivní byl i v SDH v Kostelci nad Orlicí – město. Dlouhá léta byl členem výboru ZO ve funkci garážmistra, velitele družstva a 10 let zastával funkci velitele sboru. Vždy prosazoval novinky v hasičské práci, zajímal se o novinky ve světě speciálního materiálu a moderních způsobů hašení různých látek a strojních součástí. Jako velitel podporoval soutěžní činnost ve sboru a sám se jako strojník družstva soutěží zúčastňoval.

Velice aktivně se podílel na rozvoji a posilování družebních vztahů s hasiči dobrovolného hasičského sboru z německého města Triebes.

Nemalou měrou se zasloužil o budování našeho stánku – současné hasičské základny – hasičské zbrojnice v ulici Příkopy v Kostelci na Orlicí.

Ve stáří onemocněl a 24. června 2022 nás opustil.

Čest jeho památce! A díky Pavle!

HASIČI Kostelec nad Orlicí

1. ročník – 27.5.2023

Výsledky JSDH
  1. JSDH Komárov (STČ) – 360 b.
  2. JSDH Kostelec nad Orlicí (HKK) – 342 b.
  3.  JSDH Litomyšl (PAK) – 331 b.
  4. JSDH Vamberk (HKK) – 331 b.
  5. JSDH Rudná (STČ) – 239 b.
  6. JSDH Lochenice (HKK) – 225 b.
HZS Exhibice
  1. HZS JMK – CHS Brno Lidická (JHM) – 444 b.
  2. HZS KHK – HS Rychnov nad Kněžnou + ZZS KHK (HKK) – 338 b.
Jednotlivci
Nejlepší zdravotník – JSDH Rudná (STČ)
Nejlepší velitel družstva – JSDH Komárov (STČ)