1+5

Zajímavosti z výbavy

Plovací vesty

Plovací vesta
Pro zásahy na vodě používáme plovací vesty. Vesty jsou vybaveny píšťalkou pro přivolání pomoci v případě nebezpečí.

Dýchací systém Dräger

Dýchací technika
Vzduchový dýchací přístroj chrání při zásahu naše dýchací cesty před nežádoucími účinky kouře či jiných nebezpečných látek.

Vakuová matrace

Vakuová matrace je mnohonásobně použitelná pomůcka k fixaci krku, končetin i celého těla pacientů. Používáme ji při podezření na poranění páteře či pánve.

Ruční hasicí přístroje

Při dopravních nehodách a drobných požárech používáme ruční hasicí přístroje 5 kg CO2 a 6 kg práškový.

Elektrocentrála

Elektrocentrála Elektrocentrálu při zásahu používáme k zásobení nářadí, osvětlení a čerpadel elektrickým proudem.

Hadice C v koších

Hadice C v koších
Hadice v koších usnadňují vytvoření delších útočných vedení. V koších jsou skládány hadice typu C délky 20m a průměru 42 a 52mm pro útočné vedení (od rozdělovače).

Hadice typu B a C

Požární hadice B o délce 20 m a průměru 75 mm používáme pro dopravní vedení (k rozdělovači), zatímco hadice typu C o délce 20 m a  průměru 52 mm pro vedení útočné (od rozdělovače).

Ženijní nářadí

Ženijní nářadí Všechny potřebné druhy lopat, smetáků a kopáčů vozíme na střeše cisterny, společně s dostatečnou zásobou sorbentu.

Sekera a hooligan

Požární sekeru s hooliganem používáme nejčastěji při násilném vnikání do uzavřených prostor. Samotný hooligan najde uplatnění i při dopravních nehodách.

Proudnice

Proudnicí stříkáme vodu plným nebo sprchovým proudem, zejména při hašení prachových a lehce rozviřitelných látek.

Výjezdový tablet

Pomocí výjezdového tabletu komunikujeme s Krajským operačním a informačním střediskem. Součástí softwaru je i navigace vozidla k události.

Přetlaková ventilace

Přetlakovou ventilaci používáme pro odvětrání zakouřených prostor, kdy řízeně vytlačujeme kouř čistým vzduchem.

Záchranářský batoh

V našem záchranářském batohu kromě obvazového materiálu první pomoci najdete krční límce, kyslíkové masky, ambuvak i lahev s kyslíkem.

Páteřní deska

Páteřní deska Páteřní deska je určená pro šetrný transport pacienta. Používáme ji zejména v případech, kdy existuje podezření na poranění míchy nebo páteře.

Zvedací vaky

Pneumatické zvedací vaky jsou pryžotextilní polštáře tlakované vzduchem, které používáme na zvedání různých břemen, zejména při vyproštění osob.

Absorpční hadi

Absorbční hady používáme zejména k zachycení uniklých provozních kapalin vozidel a strojů na zpevněné plochy i vodní hladiny.

Speciální nářadí

Sady nářadí
Speciální nářadí používáme k otevření oken a dveří v případě výjezdu k otevření uzavřených prostor.

Vysokotlaký hasicí systém

Vysokotlaký hasicí systém nám umožňuje rychlý zásah počínajících a malých lokálních požárů (popelnice a kontejnery na odpad, byty a sklepy, motorová vozidla, traviny, keře, lesní porosty).

Motorové nářadí

Motorové nářadí je určené k řezání stromů, řezání konstrukcí a dalšímu odstraňování překážek.

Naviják

Lanový naviják máme upevněn na předním nárazníku automobilu. Používáme jej při vyprošťování, případně k zajištění nebo tažení předmětů a břemen.

Výhled strojníka a velitele

Výhled řidiče
Strojník má na starost řízení vozidla, zatímco velitel vpravo za pomoci výjezdového tabletu a vozidlové radiostanice udržuje spojení s Krajským operačním a informačním střediskem, a případně i s  ostatními vozidly u zásahu.

Záchranný člun

Nafukovací záchranný člun používáme pro záchranné práce na vodní hladině a likvidační práce při povodních.

Čerpadlo

Čerpadlo stříkačky má výkon 2000 litru za minutu a obsluhuje ho strojnikem se speciálním kurzem.

Plovoucí čerpadlo

Plovoucí motorové čerpadlo
Plovoucí motorové čerpadlo slouží k odčerpávání vodních lagun nebo například k doplňování cisteren při kyvadlové dopravě vody na místo požářiště.

Vybrané technické údaje

Zdvihový objem 12 667 cm3
Typ motoru naftový, přeplňovaný, vzduchem chlazený osmiválec
Maximální výkon 325 kW

Počet přepravovaných osob 1 + 5

Délka 8 100 mm ( včetně lanového vyprošťovacího navijáku )
Šířka 2 550 mm
Výška 3 100 mm
Celková hmotnost 18 000 kg
Max. rychlost 120 km/h
Objem palivové nádrže 210 l
Objem redukčního činidla AdBlue 60 l

Objem vody v nádrži 4 000 l
Objem pěnidla v nádrži 240 l

Čerpadlo dvoustupňové odstředivé, obvodové lopatkové čerpadlo THT TO 3000, vybavené automatickou pístovou vývěvou VACUMAT a řízením požárních nástaveb THTronic s využitím CAN sběrnice.
Jmenovitý průtok vody – nízkotlak 2 000 l.min
Maximální tlak – 1,7 MPa