Pivní festival 2024 – zastávka v hasičské zbrojnici

25. března 2024

Letos se koná 6. ročník Kosteleckého pivního festivalu 2024 a jednou ze zastávek, stejně jako minulý rok, bude i naše hasičská zbrojnice.

V sobotu 27.4.2024 od 11 hodin pro Vás budeme mít připravené šťavnaté kuřecí steaky na ohni, luxusní dršťkovou polévku a především točené pivo – světlý ležák jantarové barvy Vámi tolik oblíbený Mordýř 11° z Pivovaru Mordýř Dolní Ředice.

A protože předpokládáme, že akce se budou účastnit celé rodiny i s dětmi, nezapomněli jsme ani na občerstvení pro labužníky klasického párku v rohlíku, mlsot pro ty nejmenší, milovníky dobré kávy a tradičního moučníku.

V naší zbrojnici je letošním mottem „Hasiči očima dětí“ a právě dětem chceme věnovat v rámci této společenské akce více pozornosti. Rozhodli jsme se dopřát rodičům více prostoru pro ochutnávku našich specialit a degustaci piva a nachystali jsme také zábavu pro jejich ratolesti. Náš sbor se inspiroval celorepublikovým 50. ročníkem výtvarné soutěže „Požární ochrana očima dětí a mládeže“. Děti budou mít v hasičárně v rámci festivalu hned dvě možnosti zábavy.

První možností je na místě nakreslit obrázek … tedy „Hasiči očima dětí“ – jak oni si přestavují práci nebo spíše „poslání“ hasičů. Tyto soutěžní obrázky budou následující týden vyhodnoceny naši porotou. A na nejlepší výtvarníky čeká odměna, a to v podobě VIP prohlídky hasičárny s malým překvapením. Výtvarná soutěž bude probíhat ve věkových kategoriích. Více informací zveřejníme v průběhu měsíce dubna na webových stránkách hasičů.

Děti, které dávají přednost sportovnější zábavě, tak pro ty budeme mít připravenou oblíbenou disciplínu TFA. Toughest Firefighter Alive – Junior – silový víceboj, který simuluje práci hasičů, a to včetně plné hasičské výstroje. Tato disciplína bude nejdříve předvedena staršími dětmi našeho hasičského kroužku a následně budou mít děti možnost si tuto aktivitu vyzkoušet na vlastní kůži. Program pro děti bude probíhat v době od 15 do 18 hodin a uskuteční se v okolí prostor hasičárny. V případě nepříznivého počasí bude dětský program upraven.

Přijďte k Hasičům v Kostelci nad Orlicí strávit fajn sobotu do prostředí, kde hořet nebude, tady se bude hasit žízeň!

Pivní festival – zastávka v hasičské zbrojnici