13/2021 – Požár dílny a střechy rodinného domu

13-2021

Jednotka byla povolána k požáru dílny. Po našem příjezdu na místo události byla požárem kompletně zasažena dílna se stodolou v plném rozsahu a požár se začal šířit na obytnou část usedlosti. Na likvidaci požáru jsme nasadili tři proudy C a jeden vysokotlaký proud. Během hasebních prací se prováděla evakuace předmětů z obytných částí budov zasažených požárem. K odvětrání zakouřených prostor byla nasazena přetlaková ventilace. Následně probíhalo rozebírání střešních konstrukcí a stropních podhledů a dohašovala se skrytá ohniska za pomoci termokamery. Zásah probíhal v dýchací technice. Na závěr jsme vyklidili obytné místnosti od materiálu zasaženého požárem. Po likvidaci požáru byla velitelem zásahu z PS RK nařízena dohlídka požářiště do odpoledních hodin. Místo události bylo předáno majiteli a naše jednotka se vrátila zpět na svoji základnu. Událost se obešla bez zranění osob.
Spolupráce s PS RK, JSDH Častolovice, JSDH Doudleby nad Orlicí, JSDH Vamberk, vyšetřovateli příčin vzniku požárů a Policií ČR.

U CAS 20 – S2R se po příjezdu na místo zásahu vyskytla porucha na přívodu vzduchu k ovládání zavodnění čerpadla (pro hasební zásah vozidlo neprovozuschopné). Vozidlo bylo odstaveno a nahrazeno vozidlem CAS 24 – S3Z.

Podrobnosti zásahu

Datum14.02.2021
Typ událostiPožár
UdálostPožár dílny a střechy rodinného domu
MístoKostelec nad Orlicí - Kozodry
Čas vyhlášení02:16
Čas výjezdu02:20
Čas příjezdu02:28
Členů u zásahu11
Členů v záloze0

Mapa