6/2024 – Požár rodinného domu

6-2024

Jednotka byla povolána k požáru rodinného domu. Během jízdy k zásahu jednotky jedoucí na místo události obdržely informaci o přítomnosti jedné osoby a několika tlakových lahví uvnitř. Při příjezdu k události byla požárem kompletně zasažena jedna z místností v přízemí domu, zbytek domu včetně horního patra byl silně zakouřen. Jednotka ihned po příjezdu vytvořila jeden útočný C proud na hašení požáru a zahájila vyhledávání osoby v přízemí. Jednotka z HS RK pomocí žebříku vnikla do prvního patra domu a zahájila vyhledávání v 1. patře, kde se k nim po příjezdu připojila posádka CAS 24.

Důkladným průzkumem za využití termokamer nebyla osoba uvnitř objektu nalezena, nacházela se mimo areál na sousedním pozemku bez zjevných zranění způsobených požárem, avšak byla předána do péče ZZS KHK. Na lokalizaci a likvidaci požáru byl nasazen 2x C proud, zásah probíhal uvnitř objektu v dýchací technice a byl nuceně odvětrán. Velitelem zásahu byla naší jednotce nařízena dohlídka nad požářištěm, kdy jsme prováděli kontrolní měření termokamerou a ochlazování vnitřních stěn budovy a stropní konstrukce vodou.

V 6:00h proběhla telefonická konzultace aktuálního stavu požářiště s velitelem z HS RK, na základě které bylo místo události předáno Policii ČR a naše jednotka se vrátila zpět na svoji základnu. Ve 14.37h byla jednotka na místo události opětovně povolána k vycházejícímu kouři z mezistropních prostor. Zahoření bylo nalezeno v prostoru mezi stropním podbitím a podlahou patra nad místností, kde byl tento prostor vyplněn pilinami. Podbití stropu bylo ve spolupráci s HS RK demontováno a veškerý pilinový materiál byl prolit vodou. Po dohašení a kontrole stropních trámů termokamerou se naše jednotka vrátila zpět na svoji základnu. Spolupráce s HS RK, JSDH Častolovice, vyšetřovatelem příčin vzniku požárů, ZZS KHK a Policií ČR.

Podrobnosti zásahu

Datum26.01.2024
Typ událostiPožár
UdálostPožár rodinného domu
MístoTutleky - Dubí
Čas vyhlášení00:50
Čas výjezdu00:53
Čas příjezdu00:59
Členů u zásahu8
Členů v záloze0
Technika u zásahu
  • CAS 20 TATRA 815 TERRNO
  • CAS 24 TATRA 815 4x4
  • CAS 20 - S2T - PS Rychnov nad Kněžnou
  • CAS 20 - S2T - PS Rychnov nad Kněžnou
  • CAS 30 - S3VH - PS Rychnov nad Kněžnou
  • AZ 40 - S1Z - PS Rychnov nad Kněžnou
  • JSDH Častolovice

Fotogalerie

Mapa